Listopad v naší družince

V listopadu jsme si s dětmi v rámci celoroční hry četli pohádku „ Hrnečku, vař“, povídali si o proměnách počasí i o tom, jak se zvířátka připravují na zimu. V rámci bramborového týdne se děti naučily pohybovou říkanku „Valila se brambora“ a z brambor si každý vyrobil barevné korálky. Projektový den „sv. Martin“ nám  připomněl  legendu o sv. Martinovi, pranostiky a tradice spojené s 11. listopadem. Poslouchali a zpívali jsme písničku“ Už Martin na bílém koni“, vyráběli koníka a ochutnávali svatomartinské rohlíčky. Nechyběla ani výroba adventního věnce, který bude zdobit družinu až do Vánoc.

Monika Máslová, ŠD VI.